Pleksi

Blog

Pleksi Nedir ?

Pleksi Ankara firması olarak müşterilerimizden sık sık duyduğumuz pleksiglas ve ya akrilik levha olarak bilinen pleksi ürününün nasıl üretildiği, neden üretildiği ve ne zaman üretildiği gibi sorulara cevap vermek istedik. 
Pleksi ürününün bir çok çeşidi bulunur renkli pleksi, renksiz pleksi, saydam ve aynalı pleksi olarka bir çok şekilde bulunabilen bu ürün çok kolay bir şekilde şekil alabiliyor ve kesilebiliyor olması sayesinde hayatımızın her noktasında bizimle beraberdir. 

Pleksi Ne Zaman Üretildi?

Tarihler 1843'ü gösterdiğinde sanayi devrimi yavaş yavaş hızlandığı zamanlarda akrilik asit keşfedilmiştir.  Akrilik asitten ise 1865 yıllında polimerizasyon işlemini keşfedildi ancak 1933 yılında Alman Kimyager Otto Röhm Plexiglas Patentini ve isim hakkını almıuştır ve 1936 yılında bugün kullandığımıza çok yakın hatta birebir pleksi ürünleri üretmeye başlayan Almanlar 2. dünya savaşında pleksi ürünleri bir çok askeri alanda kullanarak üretim kabiliyetlerini geliştirmişlerdir. Bugün ise Pleksi Ürünler heryerde karşımıza çıkabilmektedir. 

Pleksi Hangi Sektörlerde Kullanılır ?

Pleksi kolay şekil alma, saydamlık, camın çok sağlam bir alternatifi olma, üretim sürecinde ki kolaylıklar, dekorasyon ürünü olabilmesi gibi nedenlerde bugün hayatımızın her noktasında karşımıza çıkacaktır. Pleksi öncelikle reklam sektörün popüler bir hale gelmiştir. Pleksi broşürlük, pleksi föylük, pleksi stand, pleksi fuar standı, pleksi kürsü, gibi ürünler başlıca üretilen ürünlerdir ancak günümüzde bu durum biraz daha farklı bir yöne doğru gitmektedir inşaat sektörü ile daha parlak bir dönem geçiren pleksi ürünler inşaat sektörününde bir çok ihtiyacını fazlası ile karşılayacak seviyeye gelmiş durumdadır. Pleksi sağlık sektöründede bir çok alanda kullanılır.

BENZER YAZILAR

<

Pleksi Pleksiglas

Pleksi Pleksiglas Döküm akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mm kalınlığa kadar, çeşitli tercihlerde renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilir.

Pleksi Kullanım Alanları

Pleksi reklam tabela , isimlik tabela , Dekorasyon ve iç mimari , Merdiven küpeşte ve trabzanları , Masa ve sehpa ayakları , Ev ve büro mobilyaları , Aydınlatma elemanları , Antika teşhir üniteleri , mutfak aksesuarları

Pleksiglas Ürünleri

Ezgi Pleksi Tanıtım Standı, Ürün teşhir Standı, Çekiliş Kutusu, Dilek Kutusu, Promosyon ürünleri, Masaüstü broşürlükler, Masaüstü Menülükler, Eczaneler için İlaç Standı, Kozmetik tester standı, Reklama dayalı stand