Pleksi Kutu İmalatı

Blog

Pleksi Kutu İmalatı

Pleksi kutular hayatımızın bir çok noktasında ihtiyaç duyabileceğimiz ürünlerdir, kullanım kolaylığı ve karton kutulara göre daha dayanıklı olması bu kutuları daha değerli hale getirmektedir. Şeffaf pleksi, Renkli pleksi ve aynalı pleksilerden üretilebilen pleksi kutular genelde şeffaf pleksi ile uygulanır. 

Pleksinin hayatımızda ki yeri

Pleksiler kolay işlenebilir bir plastik türüdür hafif ve dayanıklı yapısı olduğu için çok tercih edilir  genel olarak 1.5- 2.5 mm aralığında plakalar halinde bulunur.  90°c-110°c arasında ısıtılarak eğilir ve pleksi kutu haline alır bu şekilde istenilen çoğu şekli alır. Camdan daha dayanıklı ve  hafiftir.  Tek olumsuz yanı termodinamik bir  yapıda olması ve yanmaya dayanıksız olmasıdır. Hızlı bir şekilde alev almaktadır. 
 

Pleksi Kutular Nerelerde Kullanılır

Pleksi kutular bugün marketlerde, iş yerlerinde, camilerde, otobüs ve ucaklarda kullanılmaktadır. 

 

Daha önce ele  aldığımız Pleksiglas İsimlikler yazısını okumanızı öneriyoruz 

BENZER YAZILAR

<

Pleksi Pleksiglas

Pleksi Pleksiglas Döküm akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mm kalınlığa kadar, çeşitli tercihlerde renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilir.

Pleksi Kullanım Alanları

Pleksi reklam tabela , isimlik tabela , Dekorasyon ve iç mimari , Merdiven küpeşte ve trabzanları , Masa ve sehpa ayakları , Ev ve büro mobilyaları , Aydınlatma elemanları , Antika teşhir üniteleri , mutfak aksesuarları

Pleksiglas Ürünleri

Ezgi Pleksi Tanıtım Standı, Ürün teşhir Standı, Çekiliş Kutusu, Dilek Kutusu, Promosyon ürünleri, Masaüstü broşürlükler, Masaüstü Menülükler, Eczaneler için İlaç Standı, Kozmetik tester standı, Reklama dayalı stand