Pleksiglass

Blog

Pleksi, akrilik, plexi, pleksiglass gibi farklı isimlerle adlandırılan. Reklam ve dekorasyon ürünü olarak kullanılan Pleksi, Akrilik asitlerin metallerle işlenerek oluşturulan polimerlerin genel adıdır. İçeriğinde ki prosesin duruma bağlı olarak.  Sert, saydam, yumuşak veya esnak hatta yapışkan bir hal alabilir. Bir çok malzemenin hamn maddesi akrilik bileşiklerdir. Bu maddelere kısaca değinecek olacaksak. Kalıplaşmış yağı malzemeleri, optik gereçler, mücevherat yapıştırıcıları, kaplama malzemeleridir. Pleksiler ,ışık geçirme oranı yüksektir. Normal cama göre darbelere 7 kere daha fazla dayanıklıdır. Kırılan parçaları keskin değildir. Aynı kalınlıkta ki cama göre ısıyı daha az iletir. Pleksiler çok rahat işlenir 150°C kadar ısıtığındağında her şekli alır, eğilip bükülmesi kolaydır.
Pleksiglas başınç ve vakumla şekilde alabilir. Pleksinin maksimum dayanma sıcaklığı 80°C'dir. 
Pleksi yanıcı bir termoplastiktir.Kendi kendine yanma sıcaklığı 400°C dir. 
250°C de alevle tutuşabilir.Yüzeyi bakır sertliğindedir, fırça ve zımpara ile çizilebilir.
Pleksi şeffaf ve renkli bütün formlarında parlak bir görünüme sahiptir.Atmosfer şartlarında dayanıklılığı diğer bütün plastiklerden daha yüksektir.
Bu sebeple çok değişik iklim şartlarında dahili ve harici geniş uygulama alanlarında kullanılabilir.

 
 

BENZER YAZILAR

<

Pleksi Pleksiglas

Pleksi Pleksiglas Döküm akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mm kalınlığa kadar, çeşitli tercihlerde renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilir.

Pleksi Kullanım Alanları

Pleksi reklam tabela , isimlik tabela , Dekorasyon ve iç mimari , Merdiven küpeşte ve trabzanları , Masa ve sehpa ayakları , Ev ve büro mobilyaları , Aydınlatma elemanları , Antika teşhir üniteleri , mutfak aksesuarları

Pleksiglas Ürünleri

Ezgi Pleksi Tanıtım Standı, Ürün teşhir Standı, Çekiliş Kutusu, Dilek Kutusu, Promosyon ürünleri, Masaüstü broşürlükler, Masaüstü Menülükler, Eczaneler için İlaç Standı, Kozmetik tester standı, Reklama dayalı stand